PL

Aktualności

Najwyższe obudowy Famuru trafią do Rosji

FRS-GLINIK-25/55 będzie najwyższą obudową zmechanizowaną, jaką do tej pory wyprodukuje FAMUR. 40 sekcji zostanie specjalnie stworzonych dla kopalnia im. W.D. Jalewskowo, należącej do koncernu AO SUEK.

FAMUR wyróżniony na targach w Rosji

UGOL ROSII & MINING to jedne z najważniejszych targów branży górniczej, organizowane rokrocznie w węglowym centrum Rosji - regionie Kuzbass. Wśród wystawców nie mogło więc zabraknąć Grupy FAMUR, która została wyróżniona przez organizatorów imprezy.

Wizyta delegacji z Argentyny na Śląsku

Rozmowy międzyrządowe, zwiedzanie zakładów produkcyjnych połączone z prezentacją potencjału polskich spółek z branży wydobywczej i sektora energetycznego oraz podpisanie listu intencyjnego pomiędzy krajowymi firmami i największą spółką górniczą w Argentynie – to główne punkty programu oficjalnej wizyty przedstawicieli tego kraju, którzy od 12 do 13 czerwca br. przebywali na Śląsku. Wśród uczestników delegacji znalazły się najważniejsze osoby odpowiedzialne za branżę górniczą w Argentynie, m.in. z Ministerstwa Energii i Górnictwa oraz YCRT. W rozmowach uczestniczyli reprezentanci łączących się właśnie spółek FAMUR i KOPEX.

Ogromne zainteresowanie akcjami Famuru sprzedawanymi przez TDJ

W efekcie transakcji FAMUR pozyska 400 mln zł na przejęcie Kopeksu, realizację kluczowych inwestycji oraz intensyfikację wdrażania strategii Go Global.