Dzień Działań Społecznych TDJ. „To, co robicie, ma znaczenie”

Więcej

We wtorek 21 listopada w Katowickim MCK odbyła się gala z okazji Dnia Działań Społecznych TDJ. Podczas tego wydarzenia słowo „biznes” padało jedynie w kontekście odpowiedzialności społecznej, ponieważ spółki z portfela TDJ podsumowywały tegoroczne projekty CSR.

Największą nagrodą od życia jest dla mnie możliwość pracy z ludźmi, których podziwiam, szanuję i od których mogę się uczyć. W ramach TDJ mam przyjemność pracować właśnie z takimi wyjątkowymi ludźmi, którzy swoją pasję i wartości potrafią urzeczywistnić, zamieniając chęć pomocy innym na skuteczne działanie – tymi słowami Tomasz Domogała, przewodniczący Rady Nadzorczej TDJ rozpoczął wtorkową galę CSR. W trakcie imprezy przedstawiciele różnych spółek należących TDJ dzielili się swoimi doświadczeniami na temat efektywnego pomagania.

Spółki TDJ prezentowały swoje projekty, które miały na celu zwiększenie zaangażowania pracowników w życie lokalnych społeczności. W jednym z nich, „Kopalni Aktywności”, przedstawiciele Famuru i Kopeksu pomogli podopiecznym „Domu Aniołów Stróżów”, dbali o bezpieczeństwo zabrzańskich przedszkolaków, bawili i uczyli dzieci z gliwickiej placówki opiekuńczo-terapeutycznej i zorganizowali dzień dziecka na terenie katowickiego oddziału firmy. Z kolei dzięki „Wytwórni Kompetencji” przeszkolono 10 pracowników, by mogli oni później pracować z młodymi osobami i wspierając ich edukację obywatelską.

Tego typu projekty pozwalają nie tylko wpływać na edukację młodzieży, ale również zbliżają pracowników naszej firmy. Dzięki udziałowi w „Wytwórni” przestaliśmy być dla siebie kolegami z odległych działów znającymi się jedynie z nazwiska, a staliśmy się przyjaciółmi, z którymi współpracuje się z prawdziwą przyjemnością – ocenił Piotr Serafin, główny spawalnik z oddziału Famuru w Gorlicach i jeden z uczestników projektu.

Spółki TDJ realizowały także wspólne przedsięwzięcia, takie jak malowanie katowickiego szpitala dziecięcego przy udziale pracowników TDJ Estate, TDJ, Fundacji TDJ, Famur i PGO czy zbiórka produktów na cele charytatywne.

Chciałbym, żebyście wiedzieli, że to, co robicie, ma znaczenie. Ma znaczenie dla wszystkich ludzi, którym pomogliście. Ma znaczenie dla Was, ponieważ sami też zdobyliście kilka bardzo ważnych umiejętności – planowania, radzenia sobie ze stresem, pracy w grupie. Ma również znaczenie dla naszej firmy, bo przypomina nam wszystkim, że sukces nie musi zaczynać się od wielkich planów i działań. Nierzadko jego początkiem są drobne zmiany. Udowodniliście, że takimi małymi krokami – od uczenia samych siebie, jak mądrze pomagać, po faktyczne udzielanie wsparcia innym – można osiągnąć jakże ważny cel – podziękował uczestnikom gali prezes Zarządu FAMUR SA Mirosław Bendzera.

famur_pro_logo

Nasza wiedza, innowacje i inspiracje

Zobacz FAMUR PRO