FAMUR ma kontrakt na dostawę zestawu urządzeń klasy Mikrus do Chin

Więcej

14 grudnia br. FAMUR SA sfinalizował umowę na dostawę zestawu urządzeń klasy Mikrus dla Shenhua Logistics Group Corporation Ltd. w Chinach. Innowacyjny, zautomatyzowany system służący do podziemnej eksploatacji niskich pokładów węgla kamiennego zostanie dostarczony z końcem 2019 r. Wartość umowy wynosi ponad 16,6 mln euro.

Wejście w życie umowy warunkowej zawartej na początku listopada br. między FAMUR SA a chińskim kontrahentem – Shenhua Logistics Group Corporation Ltd. – nastąpiło po zatwierdzeniu i podpisaniu przez obie strony załączników obejmujących kwestie techniczne i handlowe. Kontrakt przewiduje dostawę zaawansowanego technologicznie zestawu urządzeń klasy Mikrus do podziemnej eksploatacji niskich pokładów węgla kamiennego.

– To niezwykle ważne wydarzenie w kontekście budowania naszej obecności w Chinach, które w nowej strategii rozwoju zdefiniowaliśmy jako rynek dla nas kluczowy. Państwo Środka to największy producent węgla na świecie. Potrzeby automatyzacji tamtejszej branży są duże, tak jak i potencjał dla dostawców kompleksowych rozwiązań, jakim niewątpliwie jest Grupa FAMUR. Jest to kolejny istotny krok w budowaniu konkurencyjności FAMUR na rynkach zagranicznych, marki Made in Poland na świecie oraz konsekwentnym wdrażaniu zdefiniowanej strategii Grupy. – mówi Bartosz Bielak, wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju FAMUR SA.

Wartość umowy wynosi 16 696 676,00 euro, co odpowiada w przeliczeniu wartości ok. 72 mln zł. Zgodnie z ustalonym z kontrahentem harmonogramem, Spółka dostarczy urządzenia z końcem 2019 roku.

Kompleks MIKRUS jest innowacyjnym systemem oferowanym przez Grupę FAMUR do eksploatacji tzw. cienkich pokładów. Składa się z głowicy urabiająco-ładującej, która przemieszcza się wzdłuż ociosu węglowego przy pomocy systemu cięgnowego. Głowica współpracuje z przenośnikiem ścianowym i sekcjami obudowy zmechanizowanej, tworząc zautomatyzowany kompleks wydobywczy. Urządzenie posiada nowoczesny system sterowania, co jest ważne ze względu na możliwość jego zastosowania w nawet bardzo trudnych warunkach geologicznych. System umożliwia automatyzację pracy kompleksu i tym samym skutecznie podnosi bezpieczeństwo pracy obsługujących go górników.

famur_pro_logo

Nasza wiedza, innowacje i inspiracje

Zobacz FAMUR PRO