Grupa FAMUR otwiera nowy rok dużym kontraktem w Rosji

Więcej

Spółka OOO FAMUR Rosja podpisała kolejną umowę na rynku rosyjskim. W jej ramach podmiot zależny od FAMUR SA dostarczy kompleks ścianowy do kopalni Jubilejnaja, wchodzącej w skład holdingu TopProm. Wartość zamówienia wynosi ok. 64 mln zł netto.

Umowa zakłada, że OOO FAMUR dostarczy do kopalni Jubilejnaja kompleks wydobywczy, w skład którego wchodzą zmechanizowane obudowy ścianowe i kombajn ścianowy. Dostawa maszyn i urządzeń przypada w terminie 200 dni od daty wpływu pierwszej przedpłaty w kwocie 5 755 295,00 EUR. Kopalnia Jubilejnaja mieści się w Kuźnieckim Zagłębiu Węglowym. Jej zasoby węgla kamiennego wynoszą 80 mln ton.

Cieszę się, że 2018 rok otwieramy kolejnym kontraktem na rynku rosyjskim, jednym z kluczowych kierunków ekspansji zagranicznej Grupy FAMUR. Od wielu lat zaopatrujemy zakłady wydobywcze w Rosji w innowacyjne, wydajne i bezpieczne rozwiązania. Rozszerzenie współpracy z kolejnym rosyjskim partnerem pozwoli nam zwiększyć zaangażowanie Famuru w kraju, gdzie posiadamy już ugruntowaną pozycję sprawdzonego dostawcy niezawodnego sprzętu oraz opinię zaufanego partnera biznesowego – mówi Mirosław Bendzera, prezes Zarządu FAMUR SA

W 2017 roku spółka zrealizowała kilka znaczących zamówień dla klientów z Rosji, m.in. na dostawę obudowy zmechanizowanej do kopalni im. S.M. Kirova o wartości 24 mln euro, a także kompleksu ścianowego do kopalni „Czertinskaja-Koksowaja”, w ramach wartego 17,5 mln euro kontraktu realizowanego dla OOO „MMK – UGOL”. Z kolei w listopadzie ubiegłego roku OOO FAMUR podpisał umowę na kwotę ok. 73 mln zł, której zakres obejmuje dostawę kompleksu ścianowego do kopalni Uwalnaja, należącej do AO UK Sibirskaja.

Strategia rozwoju Grupy FAMUR oparta jest o program ekspansji zagranicznej Go Global. Od kilku lat udział eksportu w przychodach Grupy FAMUR systematycznie wzrasta. Dzisiaj jego poziom wynosi 42%.

famur_pro_logo

Nasza wiedza, innowacje i inspiracje

Zobacz FAMUR PRO