Grupa FAMUR podpisała umowę o współpracy z koncernem ABB w Polsce

Więcej

Grupa FAMUR, która aktywnie włączyła się w rządową strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju oraz uczestniczy w procesie unowocześniania polskiego górnictwa, buduje partnerstwa rozszerzające jej kompetencje i przewagi biznesowe. Założeniem wiodącym nawiązanej współpracy jest poszukiwanie i rozwój innowacyjnych technologii, dzięki czemu umacniać się będzie pozycja obu partnerów w branży wydobywczej w Polsce i na świecie. Strony deklarują realne wsparcie także w zakresie wdrażania najnowszych rozwiązań informatycznych w przemyśle wydobywczym.

– Rozpoczęcie współpracy z ABB, liderem technologicznym w obszarze robotyki, automatyki przemysłowej i sieci energetycznych, pozwoli obu partnerom w sposób realny wykorzystać potencjał połączonych kompetencji, know – how i doświadczenia. To oznacza dzielenie się wiedzą i analizę konkretnych rozwiązań technologicznych, tak by poprzez budowę nowych maszyn, urządzeń i inteligentnych systemów rozszerzać kompleksowość oferty i jej wartość dodaną. Obie firmy mają także bogate doświadczenie w aktywności biznesowej prowadzonej poza granicami kraju, co czyni ją kolejnym obszarem potencjalnych korzyści w długiej perspektywie. Jest oczywiste, że sojusze w biznesie powinny tworzyć wartość dodaną dla wszystkich partnerów i taki jest też cel tego porozumienia mówi Bartosz Bielak, wiceprezes zarządu FAMUR SA.     

– ABB z nadzieją patrzy w przyszłość, kontynuując ścisłą współpracę z Grupą FAMUR w Polsce. Jestem przekonany, że wspólnie mamy większe możliwości w podnoszeniu produktywności i zwiększaniu efektywności energetycznej  w całym przemyśle górniczym w Europie i na świecie – zaznaczył Jussi Rautee, dyrektor Dywizji Robotyki i Systemów Napędowych ABB w Polsce.

FAMUR, który jest wiodącym dostawcą maszyn i urządzeń wykorzystywanych w przemyśle wydobywczym w Polsce i na świecie, intensyfikuje swoją obecność na rynkach zagranicznych. W realizacji celu 50 proc. przychodów pochodzących z eksportu do 2022 roku konieczne jest, zdaniem zarządu, umacnianie kompetencji technologicznych i poszukiwanie pionierskich na rynkach globalnych rozwiązań. Współpraca z ABB ma umożliwić stworzenie oferty wyprzedzającej oczekiwania rynku i wpisującej się w naturalne zmiany w światowym górnictwie i przemyśle.

W ramach porozumienia spółki przygotują dokładny plan wspólnych działań, określą zasady współpracy oraz warunki uczestnictwa we wspólnych przyszłych projektach handlowych realizowanych dla klientów w kraju i za granicą.

famur_pro_logo

Nasza wiedza, innowacje i inspiracje

Zobacz FAMUR PRO