JSW S.A. wybrało ofertę Famuru na dostawę sekcji obudów

FAMUR S.A. wygrał przetarg na dostawę sekcji obudowy zmechanizowanej wraz z wyposażeniem do Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Wartość wybranej oferty wynosi 85 ml zł netto.

Przetarg dotyczył 102 sekcji liniowych i 8 sekcji skrajnych obudowy zmechanizowanej. Oferowane maszyny mają docelowo pracować w KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch „Zofiówka”, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Przewidywany termin zakończenia dostawy to lipiec bieżącego roku.

To kolejny w ostatnim czasie wybór oferty Famuru przez JSW S.A. – największego producenta wysokiej jakości węgla koksowego i znaczącego w Unii Europejskiej producenta koksu. W ubiegłym roku Grupa FAMUR dostarczyła 137 sekcji obudowy zmechanizowanej do kopalni „Knurów-Szczygłowice”. W czerwcu 2017 r. FAMUR, Jastrzębska Spółka Węglowa oraz ADVICOM podpisały list intencyjny w zakresie współdziałania w ramach realizacji zadań związanych z wdrażaniem metod proaktywnego utrzymania ruchu maszyn (czytaj więcej), a w kwietniu ub. r. FAMUR PEMUG Sp. z o. o. zawarł umowę z JSW S.A. na – obecnie realizowaną – rozbudowę i modernizację Zakładu Przeróbki Węgla dla kopalni KWK „Budryk”.