NA ŻYWO: „Polska marka na zagranicznych rynkach” – debata z udziałem prezesa Bendzery

Więcej

Na jakich zagranicznych rynkach otwierają się największe możliwości dla polskich marek? Jak wspierać eksport i jak dużą rolę ma do odegrania dyplomacja ekonomiczna? To niektóre tematy, jakie mają zostać poruszone podczas debaty w ramach projektu Polska 2041, do której zaproszono m.in. prezesa FAMUR SA Mirosława Bendzerę. Planowane na 11 stycznia spotkanie będzie transmitowane na żywo przez portal Interia i serwis YouTube.

Projekt Polska 2041 został zainicjowany przez Interię w 2016 roku. Jak podkreślają jego autorzy, poprzez szereg wywiadów i debat, do których zaprasza się osoby ze świata biznesu, nauki i polityki, poruszane są najważniejsze zagadnienia związane z rozwojem gospodarczym kraju w ciągu najbliższego ćwierćwiecza.

Właśnie w ramach tej akcji 11 stycznia o godzinie 10.00 odbędzie się dyskusja „Polska marka na zagranicznych rynkach: eksport i inwestycje” (zobacz transmisję). W spotkaniu mają wziąć udział przedstawiciele PKO BP oraz firm eksportowych, w tym FAMUR SA

Wiele polskich spółek, nie tylko FAMUR, ma do zaoferowania wysokiej jakości produkty i unikatowe know-how oparte na wieloletnim doświadczeniu. Dzięki temu możemy skutecznie konkurować na rynkach globalnych i konsekwentnie wzmacniać pozycję marki „Made in Poland”. W przypadku naszej firmy sukcesywnie zwiększamy udział eksportu w przychodach ze sprzedaży, który przekroczył obecnie poziom 40 proc. Chcemy jednak, by w ciągu najbliższych lat zwiększył się on do 50 proc. Rok 2018 już otworzył przed nami nowe możliwości dzięki zawarciu ważnego kontraktu na rynku rosyjskim. Liczymy, że to dopiero początek i kolejne miesiące przyniosą więcej tak znaczących zamówień. Węgiel to wciąż jedno z najważniejszych źródeł energetycznych na świecie – ocenia Mirosław Bendzera.

Grupa FAMUR od kilku lat konsekwentnie realizuję strategię ekspansji zagranicznej Go Global. W intensyfikacji tych działań pomóc ma m.in. ostatnia akwizycja, jakiej dokonała spółka – przejęcie Grupy KOPEX. Integracja zasobów obu podmiotów, której celem jest zwiększenie skali i poprawa skuteczności działalności, planowana jest na pierwsze półrocze tego roku.

Zdjęcie: YouTube/Polska2041.

famur_pro_logo

Nasza wiedza, innowacje i inspiracje

Zobacz FAMUR PRO